aaa
Liptovské Revúce a chalupa
Murovaná, drevom obložená chalupa s kvalitnou strechou,
krbom, elektrinou aj moderným wifi pripojením

Chalupa sa nachádza na kraji starobylej obce Liptovské Revúce, uprostred nádherného prostredia v srdci Slovenska. Prvé zachovalé písomné zmienky o slovanskej občine pochádzajú ešte zo začiatku trinásteho storočia, kedy kráľ Ondrej II daroval istému Hudkovi tri podlužia zeme, takzvané Terra Reucha. V neskorších obdobiach stredoveku spracovávali v týchto krajoch medenú rudu vyťaženú v malebnej Španej doline. Revúckou dolinou viedla stará kráľovská cesta z Krakova cez Liptov, Veľký Šturec do Banskej Bystrice a ďalej do Budapešti. Revúčania sa preto často živili aj ako povozníci, alebo prenajímali svoje kone na prekonanie stúpania cez Šturec. Koncom 19. a v 20. storočí bola postavená nová cesta z Ružomberka do Banskej Bystrice cez Donovaly a tiež Košicko-bohumínska železnica a úzkorozchodná trať do kúpeľov Korytnica.

Chalupa Liptov

nadšená lyžiarka, turistka a majiteľka chalupy

Občianska vybavenosť v okolí chalupy

 • Možnosť nákupu výrobkov z ovčieho mlieka - Poľnohospodárske družstvo Liptovské Revúce, cca 2 km od chalupy, nonstop predaj na vrátnici poľn. družstva
 • Mäsiarstvo pod Lipami - Nižná Revúca č. 223 (vynikajúca domáca slaninka, bravčová masť a veľa ďalších mäsových špecialít), cca 1 km od chalupy
 • Predajňa domáceho chleba z murovanej pece - Liptovská Osada 356 (odbočka z hlavnej cesty na Liptovskú Lužnú hneď vpravo)
 • Kočovný pivovar Čierny Kameň - Liptovské Revúce č. 111, cca 100 m od chalupy - piváreň, reštaurácia, možnosť objednania stravy (raňajky, obed, večera), tel. 0907 177 160
 • 2 tenisové kurty - Liptovské Revúce, časť Stredná, pri futbalovom štadióne, treba si vopred osobne rezervovať kurt

Základné vybavenie chalupy

 • Maximálna kapacita: 20 osôb (chalupa sa skladá z dvoch apartmánov, každý je pre maximálne 10 osôb. Jeden apartmán sa nachádza na prízemí a druhý v podkroví.
 • Každý apartmán sa skladá: z dvoch spální, pričom v každej spálni je jedna manželská posteľ a jedna dvojposchodová posteľ (2 x 4 lôžka).
 • Každý apartmán je ďalej vybavený: spoločenskou miestnosťou s rozkladacou pohovkou (lôžko pre dve osoby), jedálenským stolom a kuchynskou linkou (plynový sporák, elektrická rúra, mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica, kompletné vybavenie kuchynským riadom).
 • Ku každému apartmánu prináleží jedna kúpeľňa s WC a sprchovým kútom. Každý apartmán je prístupný cez vstupnú chodbu, kde je umiestnená chladnička. V spodnom apartmáne je TV napojený na satelitný príjem, DVD prehrávač a krb.
 • Za chalupou je veľká krytá terasa s grilom, kotlíkom na guláš a stolnotenisovým stolom. Vedľa terasy je betónová plocha na hry a tiež trávnatá plocha. V celej chalupe je k dispozícií pripojenie na internet cez wifi sieť.
 • Parkovanie: pri chalupe je parkovacie miesto pre 4 osobné autá.
 
pohľad na chalupu zvonka

pohľad na chalupu zvonka

posedenie za chalupou

posedenie za chalupou

izba na prízemí 1

izba na prízemí 1

izba na prízemí 2

izba na prízemí 2

kuchyňa na prízemí - pohľad 1

kuchyňa na prízemí - pohľad 1

kuchyňa na prízemí - pohľad 2

kuchyňa na prízemí - pohľad 2

kúpeľňa na prízemí

kúpeľňa na prízemí

krb na prízemí

krb na prízemí

nákres prízemie

nákres prízemie

izba na poschodí 1

izba na poschodí 1

izba na poschodí 2

izba na poschodí 2

kuchyňa na poschodí - pohľad 1

kuchyňa na poschodí - pohľad 1

kuchyňa na poschodí - pohľad 2

kuchyňa na poschodí - pohľad 2

Chalupa Liptov

Krásne zážitky
v lete aj v zime

Obec Liptovské Revúce sa nachádza v nádhernom prírodnom prostredí v srdci Slovenska. Je ideálnym miestom pre strávenie zimnej, či letnej dovolenky na Slovensku, ale aj miestom, kde môžete privítať nový rok alebo stráviť firemný víkend, či malé školenie uprostred prírody. Región je vhodný a atraktívny naozaj pre všetky vekové kategórie, od malých detí až po seniorov a okolie Chalupy Liptov ponúka naozaj množstvo zážitkov v lete aj zime...

Miesto

Liptovské Revúce
časť Nižná Revúca, č. 84
Slovensko

Jednoduché pravidlá

 • minimálny pobyt 2 noci
 • silvestrovský pobyt minimálne 5 nocí
 • celoročne jednotná cena okrem Silvestra

kontaktujte nás

Telefón:
0903 204 340
E-mail:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
GPS:
48°55'52.3"N 19°12'39.2"E