Vlkolínec

Vlkolínec je malá dedinka na južnom úpätí vrchu Sidorovo vo Veľkej Fatre. Je slovenským unikátom zapísaným na zozname UNESCO.

Dedinka je stále obývaná ľuďmi žijúcimi v pôvodných dreveniciach. Z tohto dôvodu je sprístupnený iba jeden dom. Prehliadku preto tvorí hlavne prechádzka po dedine v príjemnej atmosfére.

Uprostred tradičnej zástavby sa zachovala zvonica, studňa, kostol Panny Márie a škola odhadom zo 17. storočia s umeleckými dielami a loveckými trofejami. Prvá písomná zmienka o nej pochádza už z roku 1376. Názov Vlkolínec podľa legiend odkazuje na výskyt vlkov v okolí.

„Vo dne i v noci uvažuj o pamiatkach otcov, skúmaj počiatky svojho národa, sleduj deje a zápisky, lebo ohavnou vecou by bolo, keby si chodil ako cudzinec po svojej vlasti.“

- Cassiodorus -

Nájdeme tu vyše 40 domov a pre turistov informačné centrum, galériu, fotogalériu, obchod s občerstvením a domčeky s možnosťou ubytovania. V okolí sa nachádza vzácna fauna a flóra, Doggerské skaly, Vlčia skala, Krkavá skala a Malinô Brdo... Vlkolínec je ľahko prístupný autom z Ružomberskej mestskej časti Biely Potok alebo nenáročnou turistikou po žltej turistickej značke, ktorá trvá približne 30 minút. Dedina počas roka ponúka rôzne akcie so zámerom priblížiť život a tradície bežného Vlkolínčana.

zdroj fotografie: Maros M r a z, Wikipedia

Miesto

Liptovské Revúce
časť Nižná Revúca, č. 84
Slovensko

Jednoduché pravidlá

  • minimálny pobyt 2 noci
  • silvestrovský pobyt minimálne 5 nocí
  • celoročne jednotná cena okrem Silvestra

kontaktujte nás

Telefón:
0903 204 340
E-mail:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
GPS:
48°55'52.3"N 19°12'39.2"E