• Úvod
  • Travel
  • Rozprávková vtáčia záhrada Bird paradise

Rozprávková vtáčia záhrada Bird paradise

Rozprávková vtáčia záhrada, ktorú pán majiteľ, Miroslav Saniga nazýva tiež Vtáčí raj, sa nachádza v malebnom Revúckom údolí pod turisticky navštevovaným vrchom Čierny kameň.

Majiteľ, prírodovedec a spisovateľ doc. Miroslav Saniga vytvoril tento vtáčí raj v záhradke rodičovského domu. V modernej ekologickej terminológii je to „ekodvor”. Nachádza sa v ňom šesťdesiat veľkých samorastových kŕmidiel, stotridsiať vtáčích búdok na spanie a hniezdenie, ako aj dvanásť informačných panelov, na ktorých sú nakreslené alebo nafotené vtáčiky.

Ako sa píše na jednej informačnej tabuli: „Človek ako najrozumnejší tvor planéty Zem je zodpovedný za zachovanie úžasného prírodného systému, ktorý sa na nej kreoval tisícky rokov. Osud prírody je v našich rukách. To, aký vzťah ku prírode nadobudnú naše deti, záleží na nás dospelých. Už od útleho veku je potrebné kultivovať vzťah malého človiečika k prírode. Vtáky, ktoré sú nám príjemné už na pohľad pekným operením a nežne sa nám prihovárajú aj svojim spevom, sú vhodným objektom, prostredníctvom ktorého možno u detí formovať pozitívny vzťah k prírode. Našim deťom treba ukázať pekný príklad nášho vrúcneho vzťahu k prírode a takýmto praktickým spôsobom sa pokúsiť zasiať v ich vnímavých srdiečkach semienko lásky k prírode a jej obyvateľom.“

„Motto autora: HLUCHÁŇ A MURÁRIK - MOJE NADOVŠETKO
Motto návštevníkov: PRÍRODA - NAŠE NADOVŠETKO
Vstupenka: LÁSKA K PRÍRODE
Výstupenka: VÄČŠIA LÁSKA K PRÍRODE“

- doc. Miroslav Saniga -

Rozprávková vtáčia záhrada sa nachádza približne pol hodiny príjemnej prechádzky od našej Chalupy Liptov alebo 4 minúty autom smerom na Strednú Revúcu.

zdroj informácií: www.saniga.sk/Rozpravkova-vtacia-zahrada
foto: agentúra TOP Nitra

Tags: čo podniknúť v okolí, celoročné aktivity

Miesto

Liptovské Revúce
časť Nižná Revúca, č. 84
Slovensko

Jednoduché pravidlá

  • minimálny pobyt 2 noci
  • silvestrovský pobyt minimálne 5 nocí
  • celoročne jednotná cena okrem Silvestra

kontaktujte nás

Telefón:
0903 204 340
E-mail:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
GPS:
48°55'52.3"N 19°12'39.2"E